همزمان با روز جهانی عصای سفید از 5 کارمند روشندل دانشگاه تهران تقدیر و تجلیل شد.

همزمان با مراسم روز جهانی عصای سفید در مراسمی  که به همت شوراي صنفي كاركنان دانشگاه تهران و همکاری و حمایت مادی و معنوی اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی، معاونت پژوهشی و اداره کل رفاه دانشگاه تهران از پنج نفر کارمند روشندل دانشگاه تهران تجلیل و تقدیر شد روز دوشنبه 23 مهرماه به میزبانی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران برگزار شد؛

ابتدا جناب آقای مهندس نائبی رئیس شورای صنفی کارکنان دانشگاه ضمن خوشامد گویی گفت روز عصای سفید روزی است که صدای افراد نابینا پیش از بیش شنیده می شود.
وی تصریح کرد: در روز جهانی عصای سفید افراد کم بینا و نابینا خواستار مطالباتی از مسئولین هستند که با پایبندی به مفاد این قانون زمینه احیا حقوق نابینایان و دستیابی آنها به کیفیت بهتر زندگی فراهم می شود.

سپس جناب آقای میثم خاتمی نیا یکی از روشندلان با سرودن اشعاری (من پای ز همراهی آهم نکشم* دستی به سر کار تباهم نکشم* من دیده به روی دیدنی ها بستم* تا منت چشم خویش را هم نکشم) گفت برای برخی از نابینایان روز عصای سفید جای پرسش هم دارد که چرا روز نابینا نمی گوییم و روز عصای سفید را تبریک می گوییم، بله روز عصای سفید تبریک دارد چرا که عصای سفید انتقال و توانمندی فرد را نشان و حرمت نفس به نابینا می دهد. در تعریف معلولیت، معلولیت به مجموعه ای از اختلالات جسمی یا روانی گفته می شود، که فرد را از ادامه زندگی عادی و مستقل خود، به صورت شخصی یا اجتماعی باز می دارد و ممکن است فردی دارای معلولیت کمتری باشد ولی متاسفانه این ساختمان های ما هستند که معلولند نه معلولین، ساختمانها درحال حاضر با علم روز ساخته می شوند ولی برای معلولین فکری نمی کنند بنابراین معلولیت دوسویه است ما خودمان کار خودمان را انجام می دهیم و این جامعه است که باید نسبت به این مسئله احساس وظیفه کند.

چو غنچه گر فرو بستگی است کار جهان                  توهمچو باد بهاری گره گشا می باش

در ادامه دکتر جعفریان رئیس کتابخانه مرکزی ضمن خوش آمد گویی گفت خوشحالیم که مراسم روز عصای سفید را میزبانی می کنیم و مقرر شده یک واحد رسمی درکتابخانه به صورت ویژه برای روشندلان طراحی کنیم و از نظر فنی کار زیادی انجام شده که در دست اقدام است درضمن اخیرا گلایه های زیادی در حوزه روشندلان داشتیم که اگر واحد رسمی داشته باشیم انتخاب کتاب ها و صداگذاری بروی کتاب ها و ... بهتر و سریعتر انجام می شود و این واحد می تواند به دانشگاه سرویس خوبی ارائه کند.

سپس روشندلان طی سخنانی از حمایت‌های دانشگاه تشکر کردند و مشکلات موجود برای افراد با این محدودیت را برشمردند.ازجمله پیشنهادات این بود که در زمان مقاوم‌سازی ساختمان‌ها به مناسب‌سازی آن‌ها برای معلولان و روشندلان نیز توجه شود. همچنین بحث بیمه تکمیلی، آسان‌سازی رفت و آمد و حضور یک مددکار ویژه برای گروه روشندلان و اعمال مدرک تحصیلی ایشان از جمله موضوعات مطرح شده در این مراسم بود و در ادامه مسئولان حاضر در جلسه، طی سخنانی آمادگی خود را برای حمایت بیشتر و پیگیری مشکلات موجود برای روشندلان دانشگاه تهران اعلام کردند.

در پایان این مراسم شورای صنفی کارکنان، معاونت فرهنگی،معاونت پژوهشی، اداره کل رفاه دانشگاه و بسیج کارکنان از آقایان میثم خاتمی‌نیا، حیدر طالب‌زاده،فرهاد چنگیزی و خانم ها محبوبه ایزدی و فرزانه چنگیزی به رسم یاد بود تقدیر و تشکر بعمل آوردند.

 سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد