اولین نشست كاركنان هميار به همت بنیاد حامیان دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد حامیان دانشگاه تهران اولین نشست كاركنان هميار به همت بنیاد حامیان دانشگاه تهران در روز دوشنبه 19 شهریور ماه 1397 از ساعت 13:30 لغایت 15:30 در محل تالار ایرج افشار کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران برگزار شد.
در ابتدای مراسم جناب آقای دکتر سیدجواد ساداتی نژاد مدیرعامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران ضمن خیر مقدم به همیاران این جلسه را جلسه ای ویژه و حائز اهمیت دانست و گفتند کسانی که با عشق، علاقه، عاطفه تصمیم می گیرند تا به نهاد علم و فناوری کمک کنند ما آنها را به عنوان بزرگترین قدرت و ثروت خود (دانشگاه تهران) می دانیم و دست تک تک عزیزانی که آمدند و دانشگاه را یاری و حمایت کردند به گرمی می فشاریم.

مدیرعامل بنیاد حامیان گفتند هرکاری دانشگاه انجام می دهد توسط دانشگاه ها و سازمانهای مختلف تکثیر و الگو برداری می شود و افزودند در کار خیر نیت و اندیشه مهم است نه مسائل مالی
وی هدف از راه اندازی بنیاد حامیان را کار خیر و نیک دانست و گفت اتفاق بزرگی در دانشگاه افتاده و می شود با کمک های مردمی(خیرین) و حمایت های همیاران، دانشگاه را اداره کرد و به بودجه های دولتی متکی نبود و تصریح کرد، جسارتی که کارکنان و مدیران در این خصوص دارند ارزشمند است و همیشه روح کارخیر اثر گذاری معنوی بسیاری درپی دارد.
دکتر ساداتی نژاد ادامه داد: کارمند و یا خیری که با حداقل پنج هزار تومان به صورت ماهانه و یا سالانه کمک مالی به بنیاد حامیان می کند، ارزشش کمتر از شخصی که میلیارد ها تومان کمک می کند نیست و باید نامش را در دانشگاه ثبت نماییم. ایشان گفتند ما نتوانستیم اسامی و یا شماره تماس از کسانی که سالهای گذشته به دانشگاه حتی یک جلد کتاب و یا هرقدمی که برداشته اند را پیدا کنیم ولی در حال حاضر با تاسیس این بنیاد درحال نهادینه کردن این گونه نامها هستیم که درگنجینه دانشگاه تهران ثبت نماییم و سالهای سال ماندگار باشد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل بنیاد گفتند وقتی آمار همیاران بنیاد را به دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس محترم دانشگاه تهران گزارش می دادیم رتبه اول را از بین حامیان، کارکنان دانشگاه تهران با 200 نفر و اعضای هیات علمی 50 نفر و بقیه دانشجویان و خیرین تشکیل می دادند. وی گفت عظمتی که از روح شما همیاران و همکاران دیدم شما را در خط مقدم دانشگاه تهران قرار می دهد.
دکتر سید جواد ساداتی نژاد گفت تجلیل از خیر انگیزه و قوت قلب دادن است نه چیز دیگر و ایشان در پایان سخنان خود از همه دست اندر کاران تشکر کرد و گفت امیدوارم همه باهم دست در دست هم دهیم تا بدون حمایت دولت به دانشگاه کمک کنیم.
سپس دكتر رسول جعفريان رئيس كتابخانه مركزي ،مركز اسناد و تامين منابع علمي دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداختند و ضمن خوش آمدگویی به همه همکاران آرزوی توفیق کردند و گفتند ضمن توجه به همه مسائل دانشگاه به کتاب توجه ویزه ای باشد.

وی گفت قبلا کار سنتی زیادی برای وقف انجام می شده و همه به سمت وقف مذهبی می رفتند ولی دانشگاه می تواند برای اصلاح ذهن مردم تلاش کند و در این زمینه روحانیون هستند که موثر واقع می شوند و از همه شما می خواهم کار فرهنگی (کتاب و کتاب خوانی ) را از یاد نبرید و آنقدر شایسته و بایسته است که کمک و تلاش شود. حس افراد به کتاب و کتابخوانی بیشتر شود تا بتوانیم به علم و فرهنگ کمک کنیم و ایشان گفتند تفکر درست نیاز به علم دارد و فرهنگ کاملا در این زمینه موثر است.
وی در پایان سخنان خود ضمن تشکر، گفت تمامی امکانات کتابخانه در اختیار شماست و کمی هم به فکر کتابخانه باشید.
در ادامه دکتر ناصر غلامی ضمن عرض سلام و ادب و احترام به دوستان و بزرگان و حاضرین در جلسه گفتند برگزاری این مراسم بدون هیچگونه هزینه ای برگزار شده و تمامی کارهای ان به دست همیاران و خیرین کارمند صورت گرفته و گفتند جمع حاضر جمع ارزشمندی است و در سطح جامعه همه از مشکلات حرف می زنند و با توجه به مشغله زیاد میان شما همکاران در این جمع حاضر شده اید. که ارزش کار را دوچندان کرده است.
وی ترويج و گسترش فرهنگ مشاركت و همدلي را از اهداف مهم بنیاد دانست و گفت در برخی مواقع مدیران فکر می کنند کارکنان از دانشگاه تهران ناراضی هستند و وقتی که در جلسه ای که با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد و امار حامیان کارمند اعلام شد گفتند پس دوستداران دانشگاه تهران زیاد هستند که با فکر، قلب بزرگ و همدل بودن خود از دانشگاه تهران حمایت می کنند.
قائم مقام مديرعامل بنياد حاميان دانشگاه تهران گفت همکارانی را می بینم که دچار مشکلات بسیار زیادی هستند اما هم مالی و هم نذر وقت کمک داشته اند. ایشان مشارکت مردمی را در ترویج و تکریم خیلی خوب ارزیابی کردند
دکتر غلامی در ادامه تاریخچه مختصری از به وجود امدن بنیاد و تجربیات داخلی و خارجی پرداختند و گفتند کمپینی که امروز به عنوان مثبت دو (2+) به راه افتاده
امیدواریم در آینده نزدیک همیاران بنیاد را حداقل به دویست هزار نفر برساند. و اگرکسی را می شناسید به ما معرفی کنید تا به کار خیر دعوت کنیم و ما به پشتوانه شما همیاران بنیاد حمایت های مادی و معنوی خودمان را گسترش می دهیم. ایشان گفتند اگر کسی را می شناسید نیازمند است اول به مشاوره دانشگاه و بعد به ما معرفی کنید تا از حمایت های بنیاد بهرمند شوند.
ایشان درپایان سخنان خود از همه عزیزانی که در برگزاری این مراسم زحمت کشیده بودند تشکر و قدردانی نمود.

میان این مراسم با دف نوازی زوج هنرمند سرکار خانم شاملو و آقای راثی و همچنین هنرمندی روشندلان عزیز با ارگ نوازی جناب آقای میثم خاتمی نیا و خوانندگی آقای قرنلری همراه بود.

 سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد