ماه محرم و ايام سوگواري حضرت اباعبدالله الحسين (ع) تسليت باد.

اعضای شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران در پیامی ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین( ع) را به عموم مسلمانان جهان  بخصوص دانشگاهیان تسلیت عرض نمودند.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

السَّلامُ عَلَیْکَ یا قَتیلَ اللّهِ وَابْنَ قَتیلِهِ

محرم یادآور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است. حماسه سرخ عاشورا، حماسه انسان های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان گذشتند. آن اسوه های عشق و آزادگی که نام و یادشان و خاطره ایستادگی و مقاومت شان در تاریخ ثبت و جاودانه گردید و سرلوحه زنده دلان و نیک سیرتان قرار گرفت .

عاشورا برای ما تنها یک حادثه نیست؛ بلکه نوعی فرهنگ و تاریخ آغازی دیگر است. حادثه عاشورا هرچند در زمانی بسیار کوتاه تحقق یافت و بیش از نیم روز دوام نیافت، امّا عمق حادثه چنان روایت تلخی را به تصویر می کشد که توجّه همه عالم را به خود معطوف می سازد و چنان شور و حرکتی می آفریند که همه قیام های حق طلبانه و آزادی خواهانه از سرچشمه اش آب می خورد و بر محور آن می چرخد. این وظیفه ماست که فرهنگ عاشورا و پیام کربلا را خوب بشناسیم و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

اعضای شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین( ع) را به همه مریدان آن حضرت تسلیت عرض نموده و عزت و سربلندي اسلام و مسلمانان را از ايزد منان مسئلت نمودند و از همکاران دانشگاهی خواستند در برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم عزاداری آن امام بزرگوار حضور داشته و مشارکت نمایند.

اعضای شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهرانسایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد