اولین دوره آموزشی ویژه کارشناسان فرهنگی دانشگاه تهران برگزار شد.

اولین دوره آموزشی ویژه کارشناسان فرهنگی دانشگاه تهران به همت اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و با همکاری مرکز آموزش‌های ضمن خدمت دانشگاه‌ با حضور دکتر محمدعلی زارع چاهوکی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و جمعی از مدیران معاونت فرهنگی و کارشناسان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تهران، سه شنبه ۳ بهمن در تالار امیرکبیر این دانشگاه آغاز شد.

در ابتدای این نشست، دکتر زارع چاهوکی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، گفت: این دوره آموزشی در راستای برنامه سوم توسعه دانشگاه؛ بحث اخلاق حرفه‌ای، مسئولیت‌های اجتماعی، معنویت در سازمان و راهبری تشکل‌های دانشجویی طراحی شده است و مهم‌ترین هدف ما از برگزاری این دوره‌ها، این است که بتوانیم با کارشناسان فرهنگی دانشگاه تهران که در بخش های مختلف واحدها زحمت می‌کشند و بار اصلی مسئولیت‌های مختلف فرهنگی و دانشجویی بر دوش آنها است، هم‌اندیشی و تبادل نظر داشته باشیم و از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان درون واحدهای دانشگاه در راستای تحقق اهداف فرهنگی بهره‌مند شویم. امیدواریم این تعامل و هم اندیشی بتواند باعث تحول خوبی در راستای اهداف و فعالیت‌های ما باشد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، افزود: در ارتباط با تشکل‌های دانشجویی و نشریات دانشجویی از نظر کمی وضعیت نسبتا خوبی در دانشگاه تهران داریم، اما از لحاظ کیفی لازم است که تشکل‌ها را به جایگاه واقعی‌شان نزدیک تر کنیم. یکی از اهدافی که امسال و سال آینده مد نظر است، کیفی کردن فعالیت‌ها به خصوص در بحث تشکل‌های دانشجویی است.

دکتر زارع چاهوکی، گفت: در زمینه ابلاغیه‌هایی که برای معاونت های دانشجویی و فرهنگی ارسال می شود؛ انتظار می‌رود هم در ارتباط با اطلاع‌رسانی و هم اجرای آن و همچنین ارائه نقد یا پیشنهاد در خصوص آنها اقدام شود؛ به عنوان مثال آیین نامه استاد مشاور انجمن‌های علمی دانشجویی ابلاغ شده است که ما فکر می‌کنیم اگر در هر کدام از گروه‌های آموزشی یک استاد بتواند مشاور و حامی انجمن‌های علمی دانشجویی ما باشد، فعالیت‌ها خیلی تقویت خواهد شد. آیین‌نامه استاد مشاور فرهنگی نیز مصوب شده و به زودی ابلاغ خواهد شد. در ارتباط با کیوسک نشریات، بخشنامه‌ای ابلاغ شده است و انتظار می‌رود واحدها نسبت به ایجاد کیوسک نشریات اقدام کنند.

دکتر زارع چاهوکی، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در ادامه نکات دیگری از قبیل برگزاری الکترونیک انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی و کانون‌های دانشجویی در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷، لزوم اطلاع‌رسانی برنامه‌های واحدها و مستندسازی آنها را عنوان کرد.

سپس، دکتر بهزاد هدهدی رئیس مرکز پژوهش‌های فرهنگی اداره کل فرهنگی و اجتماعی در نخستین نشست آموزش تخصصی معنویت در کار، سازمان و مدیریت، به بررسی اهمیت معنویت در کار، سازمان و مدیریت، منافع معنویت برای سازمان، منافع فردی معنویت و … پرداخت. بخش دوم این نشست توسط محمد جواد جامه بزرگی، معاون اداره و رئیس اداره تشکل‌های اسلامی دانشجویان اجرا شد که به بررسی موضوعات مطرح در حوزه تشکل‌های اسلامی اختصاص داشت.

گفتنی است، ادامه نشست‌های این دوره آموزشی در روزهای ۱۰، ۱۷ و ۲۴ بهمن و اول اسفند برگزار خواهد شد.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد