پیام تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین( ع)

باز محرم شدو دلها شکست               از غم زینب دل زهرا شکست
باز محرم شد و لب تشنه شد             از عطش خاک کمرها شکست
آب در این تشنگی از خود گذشت        دجله به خون شد دل صحرا شکست
قاســــم ولیلا همـــــه در خون شــــدند     این چه غمـــــی بود که دنیـــــــــــا شکست

محرم یادآور بزرگ ترین حماسه ظلم ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است. حماسه سرخ عاشورا، حماسه انسان های پاک دل و راست قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان گذشتند. آن اسوه های عشق و آزادگی که نام و یادشان و خاطره ایستادگی و مقاومت شان در تاریخ ثبت و جاودانه گردید و سرلوحه زنده دلان و نیک سیرتان قرار گرفت .

عاشورا برای ما تنها یک حادثه نیست؛ بلکه نوعی فرهنگ و تاریخ آغازی دیگر است. حادثه عاشورا هرچند در زمانی بسیار کوتاه تحقق یافت و بیش از نیم روز دوام نیافت، امّا عمق حادثه چنان روایت تلخی را به تصویر می کشد که توجّه همه عالم را به خود معطوف می سازد و چنان شور و حرکتی می آفریند که همه قیام های حق طلبانه و آزادی خواهانه از سرچشمه اش آب می خورد و بر محور آن می چرخد. این وظیفه ماست که فرهنگ عاشورا و پیام کربلا را خوب بشناسیم و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

اعضای شورای مرکزی صنفی کارکنان دانشگاه تهران فرا رسیدن ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر بر عاشقان و دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) به ویژه دانشگاهیان تسلیت عرض نموده و از همکاران دانشگاهی خواستند در برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم عزاداری آن امام بزرگوار حضور و مشارکت فعال داشته باشند.

 سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد