کاشت نهال به مناسبت هفته درختکاری در دانشگاه تهران

 به گزارش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران، همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، طی مراسمی با حضور کارکنان و دانشجویان، چند اصله نهال در محوطه های دانشگاه غرس گردید.

جناب آقای بهروز عبدالمالکی اظهار داشت: حفظ و نگهداری محیط زیست، یکی از شاخص‌های توسعه است و کاشت درخت می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی داشته و موجب افزایش شادابی و سلامتی جامعه می گردد. با توجه به موقعیت مکانی دانشگاه و داشتن فضای مناسب، توسعه فضای سبز از برنامه های اصلی این دانشگاه می باشد.

سپس رئیس شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران بیان کرد: نهال‌هایی که امروز کاشته شد با حمایت اداره کل پشتیبانی و طرح های عمرانی دانشگاه تهران و همچنین شهرداری منطقه شش به صورت نمادین در محوطه های دانشگاه تهران پردیس فنی، پردیس هنرهای زیبا و پردیس علوم غرس شد که 100 اصله از آن به نیت شهیدان  والامقام این دانشگاه کاشته شده است.

مهندس حمیدرضا نائبی افزود: در هفته منابع طبیعی امسال در جای جای کشور عزیزمان ایران اسلامی نهال درختان در سطح باغ، بوستان و جنگل ها کاشته می شود که امیدواریم با کاشت این نهال بتوانیم کمک شایانی به محیط زیست کرده باشیم.

در ادامه سرکارخانم مهندس نوری کارشناس فضای سبز شهردای منطقه 6، درباره نحوه کاشت و نگهداری توضیحاتی دادند و گفتند: با توجه به خشکسالی و از بین رفتن منابع طبیعی و خدادادی، باید تلاش نماییم با کاشت حتی یک نهال و فرهنگ سازی این امر خدا پسندانه در راستای احیاء جنگلها و مراتع و اماکن عمومی، زمین را دوباره سر سبز نماییم.

به گفته وی، شهروندان می‌توانند از طریق سامانه فوریت‌های خدمات شهری «137» نیز، تقاضای کاشت نهال در باغچه خانه خود را اعلام کنند.

در ادامه سرکارخانم موسوی کارشناس ارشد سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری منطقه 6 تهران با بیان اینکه اولویت کاشت نهال مثمر به منازل مسکونی تعلق دارد، افزود: سایر نهال‌ها نیز برای واکاری و توسعه فضای سبز سطح شهر استفاده می‌شود.

وی گفت حفاظت از درختان موجود اهمیت وضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد و همه باید تلاش کنیم ضمن کاشت نهال جدید از درختان موجود نیز نگهداری نماییم.

درپایان رئیس شورای صنفی کارکنان از اداره کل پشتیبانی و طرح های عمرانی دانشگاه و همچنین سرکارخانم مهندس نوری و سرکارخانم موسوی کارشناسان ارشد شهرداری منطقه 6 بابت همکاری با شورای تشکر و قدردانی نمود.

به گزارش شورای صنفی کارکنان پردیس فنی2 امیرآباد روز دوشنبه 16 اسفند ماه همزمان با بارش رحمت الهی و یاری پرسنل زحمت کش فضای سبز و همکاران دانشگاه 50 اصله از انواع نهال در محوطه این پردیس کاشته شد.

http://sadafut.ir/index.php/home

 

 سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد