سومین نشست مشترک بین شورای صنفی مرکزی کارکنان دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه تهران برگزار شد.

سومین نشست مشترک شورای صنفی مرکزی کارکنان دانشگاه تربیت مدرس  و دانشگاه تهران به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس روز چهارشنبه 95/12/11 ساعت 14:45 برگزار شد.

ابتدا جناب آقای مهندس یوسف سنایی رئیس شواری صنفی کارکنان دانشگاه تربیت مدرس ضمن خیرمقدم به اعضای شورای هر دو دانشگاه به محتوای دستور جلسه پرداخت و گفت، مگر می شود کارشناسان خبره و اهل فن مجموعه بزرگ دو دانشگاه که از برترین دانشگاه های سطح کشور هستند (حدود حداقل هفت هزار کارمند و کارشناس) را نادیده گرفت.

در ادامه رئیس شورای صنفی کارکنان دانشگاه تربیت مدرس گفتند باید از مسئولین و مدیران وزرات علوم بخواهیم نسبت به هر دو مجموعه نگاه ویژه داشته باشند.

ایشان بیان کردند نقش کارکنان در آموزش و تربیت، در حوزه های علمی، فرهنگی و اجتماعی خیلی خیلی پررنگ است می توانیم مثال بزنیم ما کارکنان بودیم که با چندین سال زحمات خود مدیر، سفیر، وزیر و مسئولین کشوری و لشگری از دانشگاه صادر کردیم باید زحمات ما دیده شود.

سپس جناب آقای مهندس حمید رضا نائبی رئیس شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران دغدغه همه کارکنان را مشکلات یکسان دانست و گفت همانطور که مهندس سنایی می گویند کارمند و کارشناس دکتر و مهندس در دو دانشگاه زیاد داریم اگر مسئولین بخواهند می توانند پست های کلیدی مدیریتی را به آنها بسپارند که الحق و الانصاف اکثریت این کارکنان لیاقتش را دارند.

در ادامه جناب آقای بهروز عبدالمالکی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران گفتند، تقابل و مقایسه نباید صورت پذیرد چون دانشگاه دو رکن بیشتر ندارد 1- رکن دانشجو 2- رکن کارمند که در اینجا منظور از رکن کارمند هم به دو بخش تقسیم می شود.  اعضای هیات علمی و اعضای غیر هیات علمی و این دو رکن در کنار یکدیگر و با تعامل باید برای ارائه خدمات مطلوب و مناسب به دانشجویان همکاری کنند با این نگاه می توان دانشگاه را بهتر اداره کرد.

سپس جناب آقای مرادی عضو شورای صنفی کارکنان دانشگاه تربیت مدرس به بیان نقطه نظرات خود در خصوص چگونگی مکاتبه با وزارت متبوع و روند پیگیری برای تشکیل جلسه با وزیر علوم پرداخت. بر این اساس  مقرر شد نامه ی مشترکی با امضای شوراهای دو دانشگاه توسط جناب آقای عبدالمالکی به نمایندگی از دانشگاه تهران و جناب آقای مرادی به نمایندگی از دانشگاه تربیت مدرس تهیه و به امضاء اعضای شورای مرکزی هر دو دانشگاه برسانند.

در ادامه جلسه اعضای حاضر نظراتی را بیان کردند که در اینجا به بخشی از آن اشاره می شود.

1- برنامه های راهبردی و کلان برای فعالیت شوراها تهیه نماییم.
2_ از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و برنامه های وزارت متبوع برای کارکنان سوال شود.
3-نباید برای وقت گرفتن از وزیر سخت گیری داشته باشیم.
4- الگویی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشیم.
5-  نسبت به آموزش کارکنان بی تفاوت نباشیم.
در پایان رای گیری به عمل آمد و مقرر شد سریعا مکاتبه انجام و به دفتر وزیر علوم ارسال شود.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد