جلسه مشترک بین معاون اداری، مالی و شورای مرکزی صنفی کارکنان دانشگاه تهران برگزار شد.

جلسه مشترک بین معاون اداری و مالی و شورای مرکزی صنفی کارکنان دانشگاه تهران روز سه شنبه 95/12/10 ساعت 10 تا 11:30 در دفتر معاون اداری مالی دانشگاه برگزار شد.

 ابتدا دکتر سعید یزدانی، معاون اداری و مالی دانشگاه تهران ضمن خیر مقدم به اعضای شورای صنفی، از زحمات تک تک کارکنان تشکر کرده و بیان نمودند: حفظ روحیه مشارکتی، تدبیر، همدلی، صمیمیت و محبت در محیط کار اساس موفقیت در انجام امور است، لذا با رعایت موازین شرعی، اسلامی و اخلاق کاری در جهت اعتلای مجموعه بزرگ دانشگاه تهران که نماد بالندگی و سرزندگی است گام برداشته و در راه خود ثابت قدم بمانید .

سپس جناب آقای مهندس حمید رضا نائبی رئیس شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران ضمن تقدیر و تشکر از پذیرش اعضای شورا و برگزاری جلسه، توضیحاتی را در خصوص فرایندهای کار شورا ارائه کردند و گفتند شورا صنفی کارکنان به منظور ارتقاء سطح مشاركت و همكاری كاركنان با مدیریت‌های دانشگاه، حمایت از حقوق حقه كاركنان دانشگاه و پیگیری لازم جهت تحقق قوانین توسط آنها، ایجاد فضای مناسب جهت انجام فعالیت های موثرتر، حفظ حرمت و شان كاركنان در دانشگاه، انعكاس مسائل و مشكلات صنفی كاركنان به مدیریت دانشگاه، تقویت تعامل و همدلی بین كاركنان و مسئولین و تلاش در جهت ارتقاء منزلت و جایگاه اجتماعی و معیشتی كاركنان ایجاد شده است که امیدواریم بتوانیم مشاور خوبی در کنار بدنه مدیریت دانشگاه باشیم.

در ادامه جلسه مسائلی از طرف اعضای شورای مرکزی مطرح گردید که به شرح ذیل است:

 1. رسیدگی به موضوع بیمه تکمیلی و بررسی مسائل و مشکلات این بیمه با حضور پزشک معتمد دانشگاه
 2. موضوع ارتقاء شغلی همکاران و شفافیت در بررسی و اطلاع رسانی درخصوص چگونگی روند پرونده ها
 3. تقویت بنیه کارشناسی دانشگاه و انتصاب کارشناسان به پست های مدیریتی که استحقاقش را دارند.
 4. بهینه سازی آموزش های تخصصی و ساماندهی آموزشهای کاربردی ضمن خدمت کارکنان
 5. شفاف سازی پرداخت کارانه و بهره وری در همه واحد های دانشگاه برای کارکنان
 6. پرداخت فوق العاده سختی کار برای همه کارکنان مطابق آیین نامه
 7. موضوع ذخیره مرخصی کارکنان و عدم اجرای آیین نامه برای مرخصی استحقاقی
 8. پرداخت یارانه بیمه تکمیلی
 9. مشارکت در هفته درخت کاری
 10. احیای اداره کل امور رفاهی دانشگاه تهران
 11. تبدیل وضع کارکنان قرارداد خدماتی معین به قرارداد کار معین و کار معین به پیمانی(با بررسی جوانب موضوع و ساز و کار های لازم)
 12. حضور یک نماینده از کارکنان در جلسات هیات اجرایی دانشگاه تهران به انتخاب مجمع عمومی شورای صنفی
 13. کسری ساعت کار مادرانی که فرزندان زیر شش سال دارند.
 14. پرداخت پاداش آخر سال و ...

در ادامه معاون اداری و مالی دانشگاه تهران مسائل و مشکلات ارائه شده را دغدغه خود و اعضای هیات رئیسه دانشگاه خواندند و گفتند هرمطلبی که به مسائل مالی ختم شود باید در هیات رئیسه و هیات امنای دانشگاه تهران به تصویب برسد و ما اجرا کننده مصوبات هیات رئیسه هستیم و ایشان در خصوص سوالات مطرح شده خبر های خوشی داشتند که به شرح ذیل است:

1- موضوع دو رتبه ای ها دردست بررسی است در صورت اخذ مجوز های لازم انشالله انجام خواهد.

2- در خصوص پرسنل قراردادی گفتند باتوجه به اینکه داشتن چند نوع قرارداد در دانشگاه شایسته نیست موضوع یکسان سازی قرارداد ها در هیات رئیسه مطرح و مصوب شده و مقرر گردید در سال جدید همکاران قراردادی با عنوان قرارداد معین مشغول به کار شوند و شرایط شغلی، نوع کار، سنوات خدمت و مدرک تحصیلی وجه تمایز آنها خواهد بود.

3- درخصوص تبدیل وضع کارکنان قرارداد معین به پیمانی نیز موضوع در دستور جلسه هیات اجرایی قرار دارد باتوجه به مصوبه هیات رئیسه در صورت اخذ مجوز از هیات امنای دانشگاه برای گرفتن سهمیه استخدامی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی اقدام خواهد شد.

4- در خصوص کاهش ساعات کاری برای مادران دارای فرزند زیر شش سال هم مصوب هیات امنا شده که انشالله آن هم به زودی اجرایی می شود.

5- برای آموزش ضمن خدمت درحال بررسی هستم که یک اداره مستقل به نام آموزش تشکیل دهیم تا مشکلات اساسی در این حوزه حل و فصل شود.

6- درخصوص یارانه بیمه تکمیلی هم قول می دهیم تا پایان سال به تمام کارکنان پرداخت شود. و همچنین تسریع کردند نارضایتی هایی هم از شرکت امید مشاور وجود دارد که انشالله درحال بررسی هستم سریعا برطرف نماییم.

7- درخصوص پایه کارمندان نمونه بحث و بررسی های زیادی انجام شده که انشالله با رفع نقص آیین نامه درهیات اجرایی انجام و پایه کارمندان به آنها اختصاص خواهد یافت.

8- ایشان درخصوص انتصاب کارکنان به پست های مدیریتی گفتند شورای صنفی به عنوان مشاور مدیریت دانشگاه و نماینده کارکنان می تواند کارشناسان شایسته، متخصص و متعهد را شناسایی و معرفی کند که حتما بررسی در صورت صلاحیت به پست مدیریتی منصوب خواهند شد.

9- درخصوص حضور نماینده کارکنان درهیات اجرایی دانشگاه گفتند باتوجه به آیین نامه، موضوع بررسی خواهد شد .

10- درخصوص هفته درخت کاری گفتند اگر کاری از دست ما بر بیاید حتما اقدام خواهیم کرد و لیکن مسئولیت این کار با اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی و همچنین اداره کل پشتیبانی و طرح های عمرانی دانشگاه است که انشالله با شما همکاری خواهند کرد.

با ختم صلوات جلسه به پایان رسید.

 سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد