ارتقا بر اساس سنوات تجمیعی بدون در نظر گرفتن مدت توقف برای یکبار در طول خدمت

با توجه به بررسی پرونده‌های ارتقا رتبه همکاران محترم و به منظور رفع موانع از نظر سنوات اشتغال و پس از پیگیری‌های مداوم و اخذ مجوزهای لازم از مرکز هیئت‌های امنای وزارت عتف، به اطلاع کلیه همکاران محترم رسمی، پیمانی و قراردادی می‌رساند:

آن دسته از کارمندان محترم رسمی، پیمانی و قراردادی که پیش از تاریخ لازم الاجرا شدن آئین نامه استخدامی (۹۰/۱۲/۰۱) در دانشگاه شاغل بوده‌اند، می‌توانند بدون در نظر گرفتن مدت توقف لازم در رتبه قبلی که ذیل ماده ۲۳ آئین نامه استخدامی بر اساس نوع رتبه و مدرک تحصیلی قید شده است؛ صرفاً برای یک‌بار از تاریخ ۰۱/‏۰۱/‏۱۴۰۱‬ متقاضی رتبه بالاتر باشند. بدیهی است پس از یک بار استفاده از این امتیاز تاریخ ارتقا رتبه بعدی همکارانی که مشمول بخشنامه فوق‌الذکر می‌گردند، گذراندن حداقل مدت توقف مورد نیاز مندرج در ماده ۲۳ آئین‌نامه استخدامی یادشده و کسب امتیازات لازم، الزامی خواهد بود.

توجه: برای ارتقا رتبه دو شرط لازم می‌باشد: شرط اول: سنوات و شرط دوم: امتیاز.

توضیح: در خصوص شرط اول که سنوات می‌باشد؛ سنوات تجمیعی برای همکاران محترم این فرصت را فراهم می‌نماید که ارتقا رتبه خود را از لحاظ سنوات بروز رسانی نمایند. به عنوان مثال فردی که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد می‌باشد با داشتن ۱۶ سال سابقه تا ابتدای سال ۱۴۰۱ حتی در صورت اخذ رتبه سه در سال گذشته، می‌تواند از این امتیاز برای یک‌بار در طول خدمت خود استفاده نماید و به رتبه ۲ ارتقا یابد. یا فردی که دارای مدرک کارشناسی و ۲۶ سال سابقه می‌باشد، در حالی که توقف هشت ساله برای ارتقا به رتبه یک را سپری نکرده باشد نیز می‌تواند از این امتیاز بهره مند شود. همکارانی که با تجمیع سنوات، شرایط احراز دو رتبه را دارند، می‌توانند از تاریخ ۰۱/‏۰۱/‏۱۴۰۱‬ از این فرصت بهره مند شوند.

در خصوص شرط دوم که امتیاز می‌باشد؛ همکارانی که با تجمیع سنوات حائز شرایط بررسی پرونده برای کسب امتیاز می‌باشند، می‌توانند با رعایت موارد ذیل اقدام به درخواست ارتقا رتبه نمایند. با توجه به اهمیت و اعتبار کارمندان دانشگاه تهران و ضرورت توسعه فردی در وظایف محوله، موانع شیوه نامه ارتقا رتبه احصاء و مواردی که امکان ویرایش داشت اصلاح و ضرورت کسب امتیاز برای ارتقا رتبه ضروری خواهد بود.

لذا خواهشمند است دستور فرمائید موارد به شرح ذیل و به نحو مناسب به اطلاع کلیه همکاران محترم رسانده شود:

۱-_ به منظور جلوگیری از اسراف و مدیریت هزینه، کارکنان متقاضی کلیه مدارک خود را پس از ممهور شدن به مهر واحد از ابتدای خدمت تا پایان سال ۱۴۰۰ و در قالب لوح فشرده طبق فرآیند اشاره شده در پیوست ارسال نمایند.

توجه: از ارسال مدارک بارگذاری شده به صورت ZIP خودداری و صرفاً با فرمت JPG بارگذاری و ارسال شود.

۲_ فایل اکسل پیوست با قلم B nazanin و اندازه قلم ۱۲ تهیه و بارگذاری گردد. همچنین ضروری است مدارک مربوطه به صورت یکجا جمع‌آوری، بارگذاری و ارسال شود. به عبارت دیگر بعد از تحویل لوح فشرده، امکان اضافه کردن مدرک دیگری میسر نخواهد بود.

۳_ کلیه کارکنان جهت هر گونه سوال در خصوص جمع‌آوری مدارک و فرایند انجام کار به مسئولین و کارشناسان امور اداری واحد مربوطه مراجعه نمایند. کارشناسان امور اداری با مطالعه فرآیند پیوست و در جهت رعایت حقوق همکاران و جلوگیری از تضییع حقوق آنها با دقت راهنمایی لازم ارائه می‌نمایند.

۴_ کارشناسان محترم امور اداری واحدها می‌بایست پس از بررسی درخواست افراد واجد شرایط و بارگذاری مدارک توسط فرد متقاضی، نسبت به کنترل لوح فشرده از لحاظ خوانا بودن مدارک و بارگذاری درست، طبق فرم‌های پیوست در پوشه مربوطه؛ به همراه نامه رسمی به این اداره کل ارسال نمایند.

۵_ به پرونده‌های ناقص و نامرتب ترتیب اثر داده نخواهد شد و مسئولیت عدم بررسی پرونده ارتقا به عهده همکار متقاضی می‌باشد.

توجه: مسئولین و کارشناسان محترم اداری مدارک همکاران را با دقت کنترل، تائید و به اداره کل منابع انسانی ارسال نمایند.

۶_ توصیه مهم: تاکید می‌شود همکاران محترم حائز شرایط، امتیاز استفاده از این بخشنامه را مغتنم شمرده و اقدام به ارسال پرونده نمایند. ضرورتاً در این خصوص از مشورت کارشناسان امور اداری واحد استفاده شود.

۷_ مدیران محترم واحدها مدارک همکاران را با طی فرایند مذکور از تاریخ ۰۱/‏۰۳/‏۱۴۰۱‬ با نامه رسمی به اداره کل منابع انسانی ارسال نمایند.

ضمناً به اطلاع همکاران محترم می‌رساند سامانه سپاری فرآیند ارتقا با همکاری اداره کل برنامه ریزی و معماری سازمانی در حال پیگیری است که پس از حصول نتیجه، بررسی مدارک بصورت الکترونیکی خواهد بود.

در پایان از تلاش‌های ریاست محترم دانشگاه و معاون محترم برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه در تاکید بر پیگیری ارتقا کارمندان محترم قدردانی می‌گردد.

منبع: https://hrm.ut.ac.ir/fa/news/27414/  سايت اداره كل منابع دانشگاه تهرانسایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد