گزارش جلسه شورای صنفی مرکزی با مدیر کل و کارشناسان اداره کل امور رفاه دانشگاه تهران

 جلسه شورای صنفی مرکزی كارمندان با مدیرکل و کارشناسان اداره کل امور رفاه دانشگاه تهران روز چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ از ساعت 15 لغايت 19 در محل تالار آبنمای باشگاه کارکنان برگزار شد.

 ابتدای جلسه موارد منعکس شده  از سوی همکاران محترم دانشگاه به شورا دسته بندی و به شرح زیر مطرح گردید:

🔰درخواست انتقال حساب های قرض الحسنه کارکنان و حساب هایی که با سرمایه شخصی خود همکاران است؛ به بانک های قرض‌الحسنه (مهر ایران، رسالت ...) که امکان جابجایی و انتقال آن توسط اداره رفاه وجود دارد. لازم به ذکر است طی جلساتی که قبلاً با معاون محترم اداری مالی دانشگاه داشتیم ایشان این کار را به اداره کل رفاه تفویض کردند و اظهار نمودند با توجه به اینکه حسابهای قرض الحسنه از سرمایه شخصی همکاران است نیازی به مجوز امور مالی دانشگاه نداشته و مدیرکل رفاه اختیار انتقال و جابجایی حساب را جهت انتفاع بیشتر کارمندان دارد.
بعنوان مثال رئیس شعبه میدان انقلاب بانک قرض الحسنه مهر ایران که با توجه به پیگیری های به عمل آمده در سالیان گذشته توسط شورای صنفی و جلساتی که با اداره کل رفاه و معاونت محترم اعلام آمادگی کرده تسهیلات مناسبی مثل کارت اعتباری خرید تا سقف بیست میلیون تومان و وام‌های کم بهره به کارمندان دانشگاه ارائه دهد.

🔰 درخواست افزایش سقف ضمانت و صدور گواهی اشتغال و کسر از حقوق برای همکاران قرارداد معین و رفع مشکلات سر راه همکاران برای دریافت تسهیلات مربوطه

🔰درخواست ارائه انواع تسهیلات رفاهی نقدی و غیر نقدی به همکاران از قبیل: وام گروهی و امکان کسر اقساط از حقوق همکاران بدون مراجعه به بانک همچون سال‌های گذشته؛

🔰افزایش مبلغ وام صندوق رفاه

🔰 عقد قرارداد با بانک‌ها جهت ارائه وام‌های کم بهره و کارمزدی

🔰 بازنگری در قرارداد بیمه تکمیلی بمنظور افزایش سقف تعهدات در بیمه تکمیلی

🔰 افزایش یارانه بیمه تکمیلی

🔰 رایزنی و عقد تفاهم نامه با مراکز خدماتی مسافرتی

🔰کاهش هزینه های اقامت در مراکز وابسته به دانشگاه‌ و یا اقامتگاه‌های سایر دانشگاههای طرف قرارداد

🔰ارتقاء و توسعه مراسم تشویق و تقدیر  از دانش آموزان فرزند کارمند در  پایه های مختلف تحصیلی و ابعاد مختلف تشویقی؛

🔰درخواست افزایش سقف وام صندوق رفاه تا مبلغ پنجاه میلیون تومان همچنین وام های طرف قرارداد دانشگاه با بانک های ملت و تجارت تا صد میلیون تومان در قالب وام گروهی؛
🔰 درخواست برقراری وام ودیعه و خرید مسکن برای کارمندان همچون اعضای محترم هیئت علمی؛
🔰 درخواست پیگیری برای رفع مشکل قطع ارتباط همکاران دارای بیمه تأمین اجتماعی بعد از بازنشستگی و امکان استفاده همکاران از خدمات رفاهی دانشگاه از قبیل وام ها، خدمات مسافرتی و بسته‌های حمایتی؛
- در این خصوص پیشنهاد شد برای بررسی و ارائه راهکارهای مناسب و عملیاتی، کمیته مشترکی با حضور نمایندگانی از اداره کل منابع انسانی، اداره کل امور مالی، اداره کل امور رفاه و شورای صنفی تشکیل شود.

🔰 درخواست ساماندهی حساب پس انداز کارکنان و انتقال این حساب به یکی از بانکهای قرض الحسنه که از محل رسوب این پس انداز امکان دریافت وام های کم بهره برای همکاران مقدور باشد. توضیح اینکه اداره کل رفاه به عنوان متولی امور رفاهی و معیشتی می تواند متولی این امر باشد.

🔰 انتقال نقطه نظرات همکاران درخصوص بیمه تکمیلی و انعکاس مشکلات موجود و درخواست رسیدگی و بررسی و رفع آنها؛

🔰درخواست استفاده از ظرفیت بیشتر کارشناسی و ساماندهی و امور در اداره کل رفاه و توجه به تمام ظرفیت‌های چارت سازمانی آن اداره کل پس از احیا و استقلال از اداره کل منابع انسانی دانشگاه؛
(لازم به ذکر است  یکی از مطالبات جدی شورای صنفی در سالهای گذشته  احیا و ایجاد اداره کل رفاه و تفکیک از اداره کل منابع انسانی بود که خوشبختانه با نظر مساعد و حمایت ریاست محترم دانشگاه و معاونین محترم انجام شد، لذا شایسته است این اداره کل از تمام ظرفیت‌های خود برای ارائه خدمات مطلوب و درخور خانواده بزرگ دانشگاه استفاده نماید.)

🔰 پیشنهاد تشکیل شورای رفاهی در دانشگاه و استفاده از همکاران دغدغه مند و با تجربه در حوزه های رفاهی در شورای مذکور؛
پس از طرح موارد توسط شورا آقای مهندس گودرزی بطور مفصل در خصوص مسائل مطرح شده توضیح داده و ضمن تاکید بر لزوم توجه به معیشت همکاران در حوزه‌های مختلف بویژه امور رفاهی برای پیگیری و اقدام در راستای تحقق و تأمین مطالبات و خواسته های همکاران دانشگاه قول مساعد دادند.

مدیرکل امور رفاه دانشگاه تهران پس از ارائه توضیحات در رابطه با موضوعات به تفکیک موارد را به کارشناس ذیربط حاضر در جلسه ارجاع دادند و همکاران محترم یک به یک به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

جمع بندی جلسه:

مقرر شد مطالبات و نکات مطرح شده برای بررسی بیشتر و اقدام به تفکیک در دستور کار کارشناسان محترم اداره‌کل امور رفاه قرار گیرد.
آقای مهندس گودرزی با استقبال از پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک برای رفع مشکلات همکاران بازنشسته تأمین اجتماعی همچنین شورای رفاهی دانشگاه قول پیگیری برای تشکیل آن را دادند.
همچنین اعلام کردند در مرحله اول بعنوان خروجی جلسه بعنوان خبر خوش قول افزایش سقف وام صندوق رفاه تا ۳۰ میلیون تومان را دادند .( اطلاع رسانی این افزایش از طریق کارتابل اداری صورت گرفته است )
و ان شاءالله  از ماه آینده این افزایش وام  اعمال و پرداخت خواهد شد . ایشان اظهار داشتند:
 البته به احتمال زیاد با بررسی جوانب مختلف افزایش سقف این وام به مبالغ بالاتر هم  امکان پذیر خواهد بود.

ضمنا کارشناسان اداره کل امور رفاه (خانم‌ها یوسفی مقدم، الهامی و مهتاب زاده) درجلسه مذكور حضور داشتند.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد