گزارش پیگیری موضوع افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایا کارمندان دانشگاه

به گزارش رئیس کمیسیون ارتباطات فرهنگی شورای صنفی، پس از صدور نامه آقای دکتر غلامی وزیر محترم علوم مبنی بر مجوز افزایش کامل پنجاه درصدی حقوق کارمندان غیر هیئت علمی و ابلاغیه دفتر مرکزی هیأت های امنای وزارت علوم در تاریخ ۱۳۹۹/۹/۱۹ به دبیران هیأت های امنای دانشگاه ها و طرح موضوع در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه تهران، پیگیری برای اجرای بخشنامه ابلاغی در دستور کار شورای صنفی مرکزی کارمندان دانشگاه  تهران قرار گرفت.

بر این اساس تا به امروز سه جلسه رسمی با مدیران ذیربط و علاوه بر آن مذاکراتی نیز با کارشناسان محترم حوزه منابع انسانی و اداره کل بودجه دانشگاه بعمل آمده است.

در خصوص این موضوع به ترتیب سه جلسه با آقای شمسی مدیرکل محترم بودجه،آقای دکتر موسوی مشاور رئیس و مدیر کل محترم حوزه ریاست و آقای دکتر مقاری معاون محترم برنامه ریزی دانشگاه برگزار شده است.
به اطلاع همکاران محترم می رساند بخشنامه مذکور با نظر مساعد ریاست محترم دانشگاه و سایر اعضای محترم هیئت رئیسه برای طرح در کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه به دبیرخانه هیأت امنا ارجاع شده و بر اساس مذاکرات به عمل آمده مقرر شد پیگیری های لازم جهت تأمین منابع مالی و اعتبار بودجه برای پرداخت مبلغ افزایش حقوق و معوقات آن از تاریخ اجرای بخشنامه ۱۳۹۹/۱/۱ در دستور کار دانشگاه بویژه معاونت برنامه‌ریزی  قرار گیرد.
در جلسه مشترک روز شنبه مورخ ۲۹ آذرماه، فی‌ما بین شورای صنفی مرکزی و دکتر مقاری معاون برنامه ریزی دانشگاه در خصوص بررسی  راهکارهای مناسب برای تأمین منابع و اعتبار لازم  بحث و گفتگو شد و نمایندگان شورا پیشنهادهای خود را در این خصوص مطرح کردند.

دراین زمینه دکتر مقاری بیان کردند: 
جلساتی با سازمان برنامه و بودجه در دستور کار دارند و امیدوار هستند تا موافقت سازمان برنامه و بودجه جهت افزایش ردیف های بودجه دانشگاه را بعنوان یکی از راههای تأمین منابع مالی لازم برای پرداخت مبالغ افزایش حقوق و معوقات ناشی از اجرای بخشنامه بدست آورند. 
ایشان از شورا خواستند در این مسیر شورای صنفی نیز در کنار مدیران دانشگاه موضوع را پیگیری نماید.
از ایشان درخواست شد که نماینده کارکنان (رئیس شورای صنفی مرکزی) در جلسات پیش رو دعوت شود. 
یکی دیگر از موارد مورد درخواست شورا تعجیل در برگزاری جلسه هیأت امنای دانشگاه برای تصویب سریعتر بخشنامه بود که مقرر شد آقای دکتر مقاری موضوع را به دبیرخانه هیأت امنا منعکس نمایند. 
 از موارد مطرح شده در جلسه موضوع اعطای پایه های معوق همکاران قرارداد معین و پرداخت مبالغ معوقه آن بود.
 با عنایت به اینکه شروع به کار برخی از همکاران قراردادی با دانشگاه قبل از  سال ۱۳۹۱ بوده و پایه های سنوات خدمت ایشان از سال ۱۳۹۱ به بعد اعطا شده است، این همکاران  به ترتیب و بر اساس اولین قرارداد خود با دانشگاه از سال ۱۳۸۵به بعد تعداد ۲,۳,۴,۵,۶,۷ پایه سنوات معوق دارند که با پیگیری های انجام شده این مهم در دستور جلسه کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه قرار گرفت و با موافقت کمیسیون به تصویب رسید. بنابراین مقرر شد طی امسال و سال آتی پایه های معوق اعطا و مبالغ مربوطه در حق افراد مشمول پرداخت گردد.

لازم به ذکر است پیگیری برای برگزاری جلسه با آقای دکتر یزدانی معاون محترم اداری مالی و آقای دکتر نصرتی مدیرکل منابع انسانی دانشگاه در خصوص چگونگی فرآیند صدور احکام در دستور کار شورای صنفی مرکزی قرار دارد.

در همین راستا نیز مقرر شده است روز پنجشنبه همین هفته نیز جلسه ای با حضور وزیر محترم و روسای ۱۳ دانشگاه بزرگ و برخی از نمایندگان کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار گردد. سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد