جلسه مشترک شورای مرکزی با مدیرکل منابع انسانی دانشگاه تهران

به گزارش کمیسیون ارتباطات فرهنگی شورا، جلسه مشترک شورای صنفی مرکزی به همراه نمایندگان شورای صنفی پردیس کشاورزی با مدیر کل جدید منابع انسانی دانشگاه تهران روز دوشنبه99/07/14 در محل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد.

در ابتدای جلسه انتصاب جناب آقای دکتر روح اله نصرتی را به عنوان مدیر کل منابع انسانی دانشگاه تبریک گفته و شورای صنفی پردیس کشاورزی توضیحاتی در خصوص اقدامات و پیگیری­ هایی که برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی داشتند ارائه نمودند.

در ادامه جناب آقای مهندس نوروزی رئیس شورای صنفی کارکنان دانشگاه پس از معرفی سایر اعضای شورای مرکزی به بیان مشکلات موجود در اداره کل منابع انسانی و مطالبات کارکنان پرداختند. از موضوعات مطرح شده در این جلسه می توان به

1- افت شدید انگیزه کارکنان به علت نگاه تبعیض آمیز به کارکنان دانشگاه

2- حل نشدن مسائل و مطالبات کارکنان در سالهای اخیر با وجود پیگیری های متعدد

3- صدور بخشنامه های سلبی و بازدارنده و بعضاً متناقض با نقص آئین نامه استخدامی مانند عبارات بکار رفته در بخشنامه مرخصی تشویقی

4- عدم اجرای صحیح آئین نامه استخدامی

5- تصمیمات متناقض با تصمیمات سطح کلان کشور مانند تصمیمات ستاد کرونا و آلودگی هوا

6- تصمیم گیری های کند و سخت گیرانه در حوزه منابع انسانی

7- عدم اجرای کامل افزایش حقوق 50 درصد

8- کارکرد ضعیف سامانه حضور و غیاب

9- عدم اجرای صحیح شیوه نامه سختی کار برای ترمیم حقوق همکاران

10- امتیازدهی سخت گیرانه در ارتقا رتبه و ایرادات مربوطه

11- تأخیر در اجرای ارزشیابی سالانه که به علت عدم هماهنگی در ستاد مرکزی دانشگاه و عدم پرداخت پایه های معوق کارمندان قراردادی به بهانه کمبود بودجه  و ... اشاره نمود.

وی گفت درخصوص مبلغ لازم برای پرداخت حق سنوات پایه های معوق، جزئیات مبالغ پرداختی و میزان اعتبار لازم برای پرداخت آن محاسبات کارشناسی توسط شورای صنفی مرکزی انجام و بر اساس اطلاعات استخراج شده این مبلغ کمتر از 1میلیارد تومان می باشد. (مقرر شد جزئیات در اختیار مدیر کل محترم منابع انسانی دانشگاه قرار گیرد)،

در ادامه هر یک از اعضای حاضر نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل و مشکلات مطرح کردند.

سپس جناب آقای دکتر روح اله نصرتی مدیرکل منابع انسانی دانشگاه تهران ضمن تشکر از تشکیل جلسه در بیان دیدگاه ها به پاسخگویی در خصوص مطالبات فوق پرداختند.

ایشان در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و موانع موجود توضیحاتی ارائه کردند و ضمن اعلام موافقت با تشکیل کارگروه تخصصی پیشنهاد دادند اعضای این کارگروه به پیشنهاد شورای مرکزی صنفی کارمندان دانشگاه به ایشان معرفی شوند. همچنین بیان کردند موضوع ابتدا از هیئت محترم دولت پیگیری شود و قول مساعدت در پیگیری موضوع به همراه ریاست محترم دانشگاه تهران و معاون محترم اداری و مالی دانشگاه را دادند.

وی گفت در خصوص پایه های معوق همکاران قراردادی اگر محاسباتی انجام شده به بصورت مکتوب از طریق اتوماسیون برای ایشان ارسال شود تا موضوع از معاونت بودجه و تشکیلات پیگیری گردد.

دکتر نصرتی تاکید کردند آئین نامه استخدامی را میثاق نامه مشترک می دانند بر نظر شورای مرکزی نسبت به اجرای دقیق آئین نامه موافقت دارند و در دوران مسئولیت خود در این موضوع قطعاً تلاش خواهند کرد. در سایر مواردی که بطور مستقیم در حیطه وظایف منابع انسانی است ضمن قبول ایرادات موجود گفتند تلاش می کنند تا با جلسات مشترک ماهانه با انفورماتیک دانشگاه اشکالات بیان شده رفع نمایند.

در پایان در خصوص سختی کار و ارتقا رتبه تاکید داشتند با توجه به جلسات مشترکی که با معاونت تشکیلات و بودجه انجام می ­شود  پیگیری و تلاش لازم برای رفع ایرادات انجام خواهند داد.

جلسه به خاطر ذیق وقت با صلواتی به پایان رسد.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد