برقراری امکان دورکاری برای کارمندان دانشگاه تهران تا اطلاع ثانوی

با توجه به نامه  شماره 11/35149 مورخ 7 خرداد 1399 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات و تصمیمات اخذ شده در نهمین جلسه مورخ 18 تیر 1399 کمیته مبارزه با کرونای دانشگاه تهران، با توجه به شیوع و اوج گیری ویروس کرونا و مبتلا شدن تعدادی از کارکنان محترم، جهت جلوگیری از انتقال ویروس و حفظ سلامتی همکاران، از کلیه مدیران و کارمندان تقاضا می شود به موارد زیر عمل نمایند:

1-روسای واحدها و معاونین اداری مالی واحدها می توانند از روز شنبه تاریخ 21 تیر 1399 تا اطلاع ثانوی، با نظارت دقیق اجازه استفاده از دورکاری را برای کارمندان واحد مربوطه به صلاحدید و به صورت چرخشی با شرایط زیر برقرار نمایند:

الف) کلیه واحدها موظفند اصول بهداشتی و پروتکل‌های تعیین شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا را در محل کار رعایت نمایند.

ب) ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، اداری و پشتیبانی واحدها به گونه ای تنظیم شود که حتی الامکان در هر بخش یا اتاق یک نفر مستقر باشد و پاسخگوئی به ارباب رجوع با مشکل و محدودیت مواجه نشود.

ج) دورکاری به عملکرد واحد لطمه ای وارد نکند و کارمند دورکار همواره در ساعات اداری در دسترس باشد و به محض نیاز به حضور فیزیکی وی، در اسرع وقت در محل کار خود حاضر گردد.

د) کارکنانی که بیش از 55 سال سن دارند، کسانی که دارای بیماری زمینه ای خاص یا آسیب پذیر هستند و مادرانی که فرزند خردسال زیر 6 سال دارند، برای استفاده از دورکاری در اولویت می باشند.

ه) کارمندان در روزهایی که دورکاری انجام می دهند موظف به ثبت دورکاری در سامانه حضور و غیاب هستند که باید توسط مدیر مافوق تایید شود.

2- ساعت کاری افرادی که به تشخیص مدیران و یا به صورت نوبتی، ملزم به حضور در محل کار می‌باشند طبق اعلام بخشنامه های قبلی از ساعت ۳۰:‏۷ تا۳۰:‏۱۴ (با ۳۰ دقیقه شناور) است و کلیه شیفت‌ها با کاهش یک ساعت از پایان وقت اداری (با ۳۰ دقیقه شناور) برقرار می‌باشند.

3-کارمندانی که ملزم به حضور در محل کار خود می‌باشند، موظف به استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و همچنین ثبت تردد فقط از طریق کارت زنی هستند، در غیر این صورت در سامانه برای آنها غیبت منظور خواهد شد.

4- کارمندان محترم جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، حتی المقدور به واحدهای ستادی دانشگاه (مانند منابع انسانی، امور رفاهی، مالی و…) مراجعه حضوری نداشته باشند و جهت پیگیری امور اداری خود از طریق سامانه الکترونیکی دبیرخانه و کارشناسان مستقر در واحد مربوطه اقدام نمایند.

5- نظارت بر رعایت موارد فوق توسط کارگروهی که در اداره کل منابع انسانی تشکیل می شود انجام می گیرد و در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها، واحد مورد نظر به کمیته مبارزه با کرونای دانشگاه معرفی و از امکان دورکاری محروم خواهد شد.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد