جلسه شورای مرکزی صنفی کارکنان با معاونین دانشگاه تهران برگزار شد.

جلسه شورای مرکزی صنفی کارکنان با معاونین دانشگاه تهران به منظور بیان مسائل و مشکلات اداری کارمندان محترم دانشگاه تهران در تاریخ 24 خرداد 99 برگزار شد.

این جلسه با حضور نمایندگان شورای صنفی سرکار خانم دکترحبیبی رئیس مجمع عمومی شورای صنفی کارکنان و آقایان نوروزی، عبدالمالکی و روحی از شورای صنفی مرکزی و آقایان دکتر مقاری معاونت طرح و برنامه، دکتر یزدانی معاونت اداری و مالی، دکتر حاتمی مدیرکل منابع انسانی، دکتر نصیری مدیرکل برنامه ریزی و تحول سازمانی و آقای سروری معاون امور کارکنان منابع انسانی به منظور بیان مشکلات اداری کارکنان محترم دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای جلسه آقای نوروزی رئیس شورای صنفی کارکنان ضمن تشکر از اقدامات مثبتی همچون پرداخت ماهانه یارانه بیمه تکمیلی به بیان مشکلات کارکنان پرداختند.

موارد مورد نظر همکاران به شرح زیر مطرح شد:

1- اولین موضوع مطرح شده در جلسه انتقاد شورای صنفی از فرایند تعیین و پرداخت فوق العاده سختی کار بود که شامل ایرادهای وارده به شیوه نامه موجود، حذف سختی کار پست های کارشناس مسئول به بالا، انتقاد از دخالت اداره تحول سازمانی در میزان سختی کار در نظر گرفته شده توسط واحد برای کارمند ذینفع، کاهش و یا بعضاً عدم پرداخت، درصدهای پایین سختی کار در شیوه نامه، کاهش سختی کار بعضی از همکاران که به واحد دیگر مأمور یا منتقل شده ­اند و به طور کلی درصد های پایین سختی کار در شیوه نامه و نیز عدم یکسان بودن سختی کار شغل های با شرح وظایف مشابه و اینکه بیشتر پست ها در ستون 1 با کمترین درصد سختی تعریف شده اند. لذا درخواست شورا تجدیدنظر در شیوه نامه و نیز نحوه اجرای آن می باشد. پس از ارائه توضیحاتی در خصوص سابقه انجام کار توسط معاونین محترم دانشگاه و تأکید شورا بر اصلاح شیوه نامه و فرایند اجرای آن؛ مقرر شد کارگروه مشترکی با حضور نمایندگان منابع انسانی، کارشناس مسلط به مسائل حقوقی، کارشناسان اداری و تشکیلات و نیز آقای نوروزی و خانم دکترحبیبی به نمایندگی از شورای صنفی جهت بررسی شیوه نامه سختی کار، تطبیق با آئین نامه استخدامی و مصوبه هیات امنا، تطبیق شیوه نامه با پست ها تشکیل شده و ظرف دو هفته آینده نتیجه بررسی و راهکارها ارائه شود. همچنین واحدها می توانند اعتراض خود در خصوص سختی کار در نظر گرفته شده برای کارکنان خود را اعلام کنند تا مورد بررسی قرار گیرد. در خصوص حذف سختی کار پست های کارشناس مسئول به بالا توضیح داده شد که سختی کار حذف نشده و فعلاً قرار شد برای کارشناس و کمک کارشناس اعمال شده و سپس در مرحله بعد برای کارشناسان مسئول و رئیس اداره اعمال شود. البته مشکلات ناشی از کسری بودجه بعنوان دلیل اصلی کاهش درصد سختی کار و توقف پرداخت به پست های کارشناس مسئول به بالا اعلام شد.

2- موضوع دوم مورد بحث، انتقادات شورا به ساختار سازمانی و اعتراضات گسترده همکاران در سطح دانشگاه به حذف پست های سازمانی بود. در این خصوص مواردی چون متضرر شدن همکاران از تغییرات چارت بخصوص در صف، تنزل و حذف شدن بسیاری از پست ها، تقویت ستاد به بهای تضعیف صف و از بین رفتن حق مکتسبه همکارانی که تاکنون از مزایای پست ها بهره مند می شدند مطرح شد. همچنین آقای نوروزی به توضیح عواقب انتصاب اعضای هیئت علمی در پست های کارشناس مسئولی که باعث تضعیف بدنه کارشناسی و از بین رفتن انگیزه دربین کارکنان دانشگاه به دلیل نبود مسیر ارتقا در هرم سازمان شده، پرداختند.

3- دکتر مقاری با اعتقاد به اینکه پست ها همگن شده ­اند اعلام کردند علت حذف برخی از پست ها این بوده که پست مذکور در چارت وجود نداشته و مصوب نبوده است و پرداخت مزایای حق مدیریت و سرپرستی به این نوع از پست ها خلاف چارت و قوانین بوده است. همچنین در خصوص علت دو ستاره شدن برخی از پست های کارشناس مسئولی گفتند برخی از پست ها و به طور محدود در چند مورد خاص به پیشنهاد واحد دوستاره شده است. مانند کتابخانه و یا واحدهایی که نیروی انسانی لازم را جهت تصدی در پست خاصی نداشتند درخواست کردند پست مذکور دو ستاره شود. انتصاب هیئت علمی به جای کارشناس در پست دو ستاره هم از دیگر انتقادات شورا به چارت بود که آقای دکتر مقاری گفتند مسئول این انتصابات واحدها می باشند. در پایان این بحث آقای دکتر مقاری دستور دادند تعداد پست های دوستاره شده نسبت به کل بررسی شود. همچنین مقرر شد در صورتی که هر واحد به دلیل نداشتن کارشناس موجه تصمیم به انتصاب هیئت علمی به پست دوستاره داشته باشد، دلایل توجیهی لازم را ارائه کند.

4- در موضوع سوم تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی مطرح شد. آقای دکتر حاتمی توضیح دادند که رسمی کردن کاملاً در اختیار دولت است و تا مجوزی به دانشگاه داده نشود دانشگاه نمی تواند اقدامی انجام دهد. هرچند مدارک و مستندات لازم جمع آوری شده است و دانشگاه برای تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی تمایل دارد، ولی به صراحت گفتند از طرف امور استخدامی کشور هیچگونه اراده و الگوریتمی برای تبدیل وضعیت وجود ندارد و تنها راه تخصیص مجوز استخدام از طرف دولت می باشد.

5- موضوع چهارم مطرح شده در جلسه عدم اعطای پایه های معوق قبل از سال 1391 به نیروهای قراردادی با وجود داشتن مصوبه هیئت رئیسه می باشد. آقای دکتر یزدانی در جواب این خواسته گفتند مشکل فقط در محدودیت بودجه و بار مالی آن می باشد و در صورت تأمین منابع مالی و بودجه لازم پایه های سنواتی معوق اعطا و مزایای آن پرداخت خواهد شد.

6- موضوع پنجم مطرح شده در جلسه ایرادات شورا به شیوه نامه ارتقا و بخصوص تاریخ ارتقای بعدی است که در حکم درج می شود. در حالی­که مقصر تأخیر صورت گرفته در ارتقا، کارمندان نبوده ­اند اما تبعات آن متوجه ایشان شده است. مقرر شد کمیته مشترکی جهت رفع ایرادات شیوه نامه ارتقا با حضور نماینده شورا تشکیل گردد.

7- موضوع آخر مطرح شده در جلسه پرسش شورا رویکرد دانشگاه در خصوص موضوع افزایش 50 درصدی حقوق کارمندان مربوط به بخشنامه مورخ 30/11/1398 سازمان بر نامه و بودجه بود. آقای دکتر یزدانی از تشکیل جلسه در وزارت علوم و تشکیل کمیته جهت اجرایی کردن موضوع خبر دادند و بیان کردند نظر دانشگاه در صورت اثبات اختلاف میزان افزایش اعمال شده با سایر دستگاه­ها با پرداخت مابه التفاوت آن در احکام مثبت است. در این راستا مقرر شد شورای صنفی دلایل مستند خود را به همراه مدارک جمع آوری شده مکتوب به معاون محترم اداری مالی ارائه نماید و جلسه ای اختصاصی در خصوص این موضوع به منظور بررسی و مقایسه احکام سازمان های دیگر با احکام کارمندان دانشگاه با حضور نمایندگان شورا و کارشناسان منابع انسانی و اداره کل بودجه و تشکیلات در دفتر ایشان تشکیل گردد.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد