نشست هم اندیشی اعضای شورای صنفی کارکنان با مدیرکل منابع انسانی دانشگاه تهران برگزار شد

جلسه هم اندیشی اعضای شورای صنفی با مدیریت منابع انسانی، در روز دوشنبه 2 دی ماه 1398 ساعت 8 الی 10 صبح، در دفتر مدیر کل منابع انسانی برگزار شد.

در این نشست پیرامون موارد زیر بحث و تبادل نظر شد:

ابتدا درخصوص انتقاد از صدور بخشنامه ی اخیر اداره کل منابع انسانی مبنی بر اعلام رضایت و عدم رضایت از خدمات کارکنان قرارداد معین برای ادامه همکاری در سال 99 که باعث استرس و ایجاد موج نگرانی برای همکاران در سطح دانشگاه گردید. پیشنهاد شورا اعتراض از صدور چنین بخشنامه ها بود. نکته دیگر این بخشنامه عنوان نامه بود که برای معاونین اداری و مالی پردیس ها و دانشکده و مدیران بوده است اما چون این نوع بخشنامه جنبه سلبی دارد در کل سیستم ارجاع داده شده و موجی از نگرانی را در وضعیت و شرایط اقتصادی کنونی ایجاد کرده است. نظر به اینکه صدور این بخشنامه حق مدیرکل محترم در راستای کار سازمانی ایشان است خوشبختانه آقای دکتر حاتمی این انتقاد را از شورا پذیرفته و قول اعمال نظر شورا درصدور چنین بخشنامه هایی را در مکاتبات آتی دادند.

ایشان همچنین در این خصوص  اظهار داشتند: ما به دنبال حذف کارکنان قراردادی از دانشگاه نیستیم و گرنه دنبال ارتقا و ترفیع این افراد نبودیم. اما تعداد بسیار معدودی از افراد دارای مشکلات سازمانی و فردی همچون اعتیاد و... هستند و به لحاظ سازمانی ما قراردادشان را تمدید نمی کنیم.

شیوه نامه ارتقای کارکنان و پیشنهادات شورای صنفی در این زمینه:

بخشی از انتقادات شورای صنفی به شیوه نامه موجود است که عملا باعث شده خیلی از کارمندان نتوانند ارتقای رتبه خود را بگیرند .با توجه به پرونده هایی که به کمیته ارتقا ارجاع شده و بسیاری از پرونده ها نمرات لازم را از رتبه مقدماتی به مهارتی کسب نکرده بودند ، علت آن هم وجود  آیتم هایی هستند که خیلی افراد واجد شرایط احراز آن نیستند و به تبع نمرات آن بخش را کسب نمی کنند و در شیوه نامه جایی برای جبران این  موارد دیده نشده است. بطور مثال  مگر چند درصد از همکاران دانشگاه تهران عضو کمیسیون ها،کمیته ها یا کارگروه ها هستند. اغلب این موارد در ستاد است و اگر در صف هم کمیته یا کارگروهی هست ،اغلب اعضای محترم هیئت علمی عضو آن بوده و کارمندان از آن بی بهره هستند.

آقای دکتر حاتمی در پاسخ اذعان داشتند: رویکرد ما به مسائل مختلف کارکنان کاملا مثبت اما آرام بوده است.ایشان ضمن اشاره به اقدامات خود و همکارانش در حوزه منابع انسانی افزودند: ما بخشی از ارتقای پایه را که سنوات قبل مسکوت مانده بود انجام دادیم. پایه سربازی کارکنان ذکور قرارداد معین را که فرم های مربوطه را ارسال نمودند انجام دادیم.

وی در راستای توجه به وضعیت حقوق و دستمزد پرسنل قرارداد خدمات افزودند:  در چند سال اخیر، در پایان هرسال سال 5 درصد به حقوق کارکنان قرارداد خدمات اضافه کردیم و پایان سال جاری هم برای آخرین مرحله ، این اقدام در صورت تامین اعتبار انجام خواهد شد.

آقای دکتر حاتمی در خصوص عدم کسب امتیازات لازم توسط کارمندان،بخشی را به عدم توانمند سازی همکاران برشمردند و بخشی هم  شیوه نامه فعلی دانستند .ایشان صریحا اعلام داشتند که نظرات شخصی کارکنان حوزه ایشان باعث عدم اکتساب امتیازات لازمه نیست. وی پیشنهاد شورا را مبنی بر بازنگری شیوه نامه کنونی پذیرفتند و از شورا خواستند  پیشنهادهای خود را در این خصوص ارائه دهند.

نحوه اجرا و پرداخت فوق العاده سختی کار کارکنان :

آقای دکتر اذعان داشتند جدولی که سازمان امور استخدامی ایجاد کرده و پیوست آئین نامه است از 5 ستون موجود تنها سه ستون آن شامل کارمندان و اعضای قرارد خدماتی می باشد.این موضوع هم قابل بررسی و تجدید نظر است،  لکن نیاز به تائید هیئت اجرایی و تامین منابع مالی دارد.

تبدیل وضعیت همکاران قراردادی :

آقای دکتر حاتمی عنوان نمودند: در خصوص تبدیل وضعیت همکاران علیرغم پیگیری های مکرری که انجام داده ایم اما  بجز مواردی چون رای ۵۵۵ و ایثارگران و اقداماتی که در سامانه کارمند ایران برای ایجاد شناسه کارمندی صورت گرفته و همچنین مجوز تبدیل وضعیت ۵۳ نفر که گرفته شده، متاسفانه تا کنون فرجی حاصل نشده است. اما درخواست تبدیل وضعیت کارمندان قرارد معین به پیمانی در دستور جلسه هیئت رئیسه دانشگاه  همچنان هست.

در این جلسه همچنین جناب آقای سروری معاونت امور کارکنان منابع انسانی،سرکارخانم احمدی رئیس اداره جذب،ارزشیابی و ارتقای منابع انسانی ،آقای دکتر نصیری مدیر کل برنامه، بودجه و تحول سازمانی حضور داشتند و در مباحث مطرح شده نظرات خود را عنوان نمودند.

 با توجه به پایان وقت جلسه مقرر شد سایر مسائل مطرح نشده باقیمانده در جلسات آتی بازگو و بررسی گردد.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد