نشست شورای مرکزی صنفی کارکنان با مدیرکل امور رفاهی دانشگاه برگزار شد.

نشست مدیرکل امور رفاهی دانشگاه تهران با اعضای شورای مرکزی صنفی کارکنان در روز یکشنبه مورخ 98/10/1 ساعت 11 در محل دفتر مدیرکل برگزار شد.

در ابتدای جلسه نمایندگان شورای صنفی مرکزی سوالات ذیل را در خصوص بیمه تکمیلی، البسه همکاران حفاظت فیزیکی، خصوصی سازی امکانات رفاهی دانشگاه و سایر موضوعات بیمه تکمیلی چون علت انتخاب بیمه ایران و روند مناقصه، عدم وجود برخی از آیتم ها در لیست خدمات، علت عدم تغییر هزینه دندانپزشکی و عینک، علت پرداخت هر دو سال یکبار هزینه عینک، سقف تعهدات، علت پرداخت هزینه داروهای خاص فقط در تهران، عدم ارسال پیامک تایید ثبت نام بیمه برای برخی از همکاران، اقدام دیرهنگام ارسال لیست همکاران به بیمه و تاخیر دو ماه در اجرای آن، ثبت نام اجباری بیمه شده اصلی و افراد تحت تکفل در یک طرح واحد و افزایش یارانه بیمه تکمیلی از ۴۵درصد به پنجاه درصد ،عدم پرداخت یارانه بیمه تکمیلی بصورت ماهیانه و بطور مستقیم به بیمه مطرح شد.

درادامه جناب آقای مهندس گودرزی ضمن تشکر و قدردانی از حضور فعال و پیگیر بودن منافع همکاران دانشگاهی توسط شورای صنفی درخصوص نحوه انتخاب بیمه ایران  اظهار داشتند: " از 8 شرکت بیمه استعلام شد که 3 شرکت پاسخ ندادند و 5 شرکت ایران، آسیا، دانا، البرز و سرمد قیمت دادند. پاکت قیمت ها در حضور معاون محترم اداری مالی دانشگاه باز شد و کمترین قیمت پیشنهادی مربوط به شرکت بیمه ایران بوده است. بیمه ایران  تنها شرکت سهامی  دولتی است و 35 درصد گردش مالی  بیمه را به تنهایی در اختیار دارد و ۲۹ شرکت غیر دولتی ۶۵درصد گردش مالی حوزه بیمه را به خود اختصاص داده است یعنی چیزی حدود یک سوم در اختیار بیمه ایران است. و این بدان معناست که اعتماد به بیمه ایران بیشتر از سایر بیمه هاست.

همچنین گستردگی مراکز خدمات دهی و سامانه درمان الکترونیک سدا (دریافت خدمات با کد ملی) از مزیت های این شرکت نسبت به سایر شرکت های  بیمه می باشد. ضریب خسارت دانشگاه تهران 120 درصد است که اگر با شرکت خصوصی دیگری قرارداد داشتیم این ضریب حداکثر 80 درصد بوده و قطعا موجب تعارض شرکت بیمه با دانشگاه می شد."

ایشان افزودند: در حال حاضر با وجود دو ماه از پایان قرارداد قبلی هم اکنون  5000 پرونده خسارت بیمه به واحد بیمه ارسال شد و  بیمه ایران جهت پرداخت خسارت متعهد به همکاری است که این موارد در سایر شرکتها مشاهده نمی شود. سقف در نظر گرفته شده الزام بیمه ایران بوده است اما با آن شرکت مذاکره شد تا سقفی بالاتر از سقف تعهدات در نظر گرفته شده از طرف سندیکای بیمه لحاظ شود.

 به عنوان مثال برای بند 1 سندیکا سقف 100 میلیون تومانی در نظر گرفته بود که برای دانشگاه این سقف به 150 میلیون افزایش یافت. یا برای بند 2 بالاترین میزان استفاده شده در سالهای قبل 74 میلیون بوده که سقفی 4 برابر درخواست شد و منظور گردید.

وی در ادامه افزودند : در خصوص برخی خدماتی که در لیست مشاهده نمی شود اعلام کردند این خدمات در فایل اصلی تعهدات موجود است و مقرر شد فایل جزییات خدمات در اختیار سرکار خانم دکتر حبیبی (رئیس مجمع عمومی ) قرار گیرد.

وی در مورد هزینه دندانپزشکی و عینک گفتند:

 هزینه بالاتر موجب بالا رفتن غیر منطقی قیمت بیمه حتی بالاتر از 200 هزار تومان می شد که قطعا مورد اعتراض همکاران محترم قرار می گرفت.  از طرفی به علت تعرفه های سخت گیرانه در دندانپزشکی دستیابی به خدمات بیشتر در سقف بالاتر عملا امکان پذیر نیست و فقط هزینه کلی بیمه را بالا می برد. بطور کلی کلیه قیمت ها از ستاد مرکزی بیمه ایران استعلام شده بود.

 استفاده از سایر ظرفیت ها برای افزایش پورتفوی بیمه ایران می تواند در آینده بر روی قیمت نهایی بیمه تاثیر مثبت بگذارد.

ایشان همچنین در مورد اقدام دیر هنگام اجرای بیمه تکمیلی با مستندات اعلام کردند اقدامات لازم از مرداد ماه سه ماه قبل از اتمام قرارداد سال۹۷  انجام شد، اما به علت عدم همکاری به موقع انفورماتیک ثبت نام و ارسال لیست به تعویق افتاد. به دلیل اشکال در ثبت نام افراد جدید لیستی از افراد جا مانده آماده شد و با کسب مجوز به زودی بیمه این افراد برقرار خواهد شد.

آقای مهندس گودرزی در خصوص پرداخت ماهانه یارانه بیمه تکمیلی افزود:  مکاتباتی با معاونت برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه انجام شد اما با وجود دیدگاه مثبت مدیران ارشد دانشگاه هنوز این خواسته اجرایی نشده و بطور جدی در حال پیگیری هستند، همچنین از شورای صنفی خواستند این موضوع و افزایش یارانه بیمه تکمیلی را به طور ویژه از جناب آقای دکتر مقاری درخواست و پیگیری نمایند.

اقای مهندس گودرزی در خصوص هزینه لباس همکاران حفاظت فیزیکی در سال جاری و سال گذشته  پاسخ دادند:

 برای ۳۳۰ نفر از پرسنل ۲۴۶ میلیون تومان تامین اعتبار  شده بود که ابتدا این مبلغ برای کت و شلوار و پیراهن تخصیص داده شده بود

باتوجه به اینکه هزینه برای خرید کت حذف شده و قرار شده بود  به جای آن کاپشن به همکاران محترم حفاظت فیزیکی  داده شود، اختلاف قیمت مبلغ  ۴۰ میلیون تومان  داشتیم که مقرر شده است این مبلغ تامین و در اختیار اداره رفاه قرار داده شود.

ایشان همچنین اشاره کردند شرکت جامعه طرف قرار داد با اداره رفاه است که اعتبار کنونی ۲۸۶ میلیون تومان است و بعد از سیر مراحل قانونی قرار داد با شرکت منعقد میگردد.

زمان و مکان  اخذ سایز و اندازه لباس ها توسط شرکت جامعه  و اداره کل حراست مشخص خواهد شد و اداره رفاه در این خصوص دخالتی ندارد.

همچنین در خصوص حق لباس سال گذشته نیز بیان داشتند تا کنون تخصیصی به این اداره در این خصوص پرداخت نشده است.

 پیشنهاد  تشکیل صندوق ذخیره درمان توسط شورای صنفی مطرح و شورا خواستار  پیگیری جدی آن شد.

همچنین شورا خواستار تشکیل مجدد هیئت حل اختلاف در صورت اختلاف بیمه گر و بیمه گزار  شد.

دیگر  درخواست شورا از مدیر رفاهی دانشگاه مذاکره با بیمه در خصوص افزایش مبلغ دندانپزشکی و عینک بود.

همچنین شورای صنفی درخواست کرد نامه های الزام آور بیمه ایران به عنوان مثال در خصوص سقف تعهدات را در سایت اداره کل رفاه قرار دهند تا به روئیت همکاران دانشگاه برسد.

در پایان از حسن نظر و پیگیری های مدیرکل رفاهی دانشگاه تهران و همکاران ایشان درحوزه رفاهی سپاسگزاری گردید.سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد