برگزاری دوره آموزشی عمومی کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی امدادی در دانشگاه تهران

مرکز آموزش‌های ضمن خدمت دانشگاه تهران با همکاری اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران و اورژانس تهران در تاریخ ۲۵/‏۰۶/‏۹۸‬ و ۲۶/‏۰۶/‏۹۸‬ اولین دوره “ کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی-امدادی” برای دو گروه از کارکنان دانشگاه برگزار گردید.


امروزه با روند رو به رشد جمعیت و افزایش مرگ و میر در اثر بیماری‌های قلبی و عروقی، سوانح رانندگی، فراوانی حوادث و بلایای غیر مترقبه طبیعی و غیر طبیعی، به فوریت‌های اورژانس نیازمند می‌باشیم. یکی از حیاتی‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای نظام سلامت جامعه، تربیت افرادی با توانایی‌ها و صلاحیت‌های علمی و عملی است تا با آمادگی کامل در حساس‌ترین لحظات به یاری دردمندان بشتابند. با آموزش افراد می‌توان از بسیاری اقدامات غیر ضروری، اتلاف وقت، صرف هزینه و انرژی جلوگیری کرد.
در این دوره ۱۲ ساعته مواردی جهت اقدامات اولیه در مواجهه با حوادث از قبیل آشنایی با انواع خونریزی‌ها و پانسمان صحیح، آشنایی با سیستم تنفس، خفگی با جسم خارجی در کودکان و شیرخواران، خفگی با جسم خارجی در بزرگسالان، علائم و نشانه‌های آسیب‌های استخوانی، دررفتگی‌ها، پیچ‌خوردگی ها، انواع آسیب‌های عضلانی، بانداژ ساده، بانداژ شکستگی باز، آتل ها و … آموزش داده شد.

تصاویر بیشتر.  http://utk.ir/gallery.aspx?id=15486
 سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد