دومين همايش مسئوليت و سلامت اجتماعي در دانشگاه تهران برگزار شد

 

در راستاي  اهداف برنامه سوم توسعه و مسئوليت‌پذيري اجتماعي، دومين همايش مسئوليت و سلامت اجتماعي توسط مركز آموزش‌هاي ضمن خدمت دانشگاه تهران با همكاري پرديس البرز و كرسي  يونسكو در سلامت اجتماعي  در دانشگاه تهران برگزار شد.

در اين همايش كه با حضور بيش از ۲۰۰ نفر از پرسنل دانشگاه تهران برگزار شد، دكتر يونس نوربخش، جامعه شناس و رئيس كرسي يونسكو در سلامت اجتماعي و توسعه نيز به تشريح مفاهيم مسئوليت اجتماعي و سلامت اجتماعي پرداخت و گفت: «مسئوليت اجتماعي موضوع اصلي دانشگاه‌هاي دنيا در ده‌هاي اخير است و سلامت اجتماعي هم يك بحث جديدي مي‌‌باشد كه ترويج اين مفهوم و توسعه آن در آكادمي‌ها و مراكز پژوهشي و حتي فضاي عمومي كشور يكي از دستاوردهاي كرسي يونسكو در سلامت اجتماعي و توسعه است».

وي افزود: «متاسفانه در جامعه كنوني سلامت مردم به دلايل مختلف با خطر مواجه شده است. نگاه ما در سلامت اجتماعي اين است كه سلامت را تنها در داروخانه‌ها و بيمارستان‌ها نبايد جستجو كرد، بلكه سلامت در روش زندگي، مهارت‌ها و بسياري از توانايي‌هاي ما در زندگي روزمره مي‌تواند تا حد زيادي تأمين شود».

دكترنوربخش با اشاره به تعريف مسئوليت اجتماعي در ايزو ۲۶۰۰۰ مسئوليت اجتماعي را تأثيرات تصميمات و فعاليت‌هاي شخص بر جامعه و محيط از طريق رفتارهاي شفاف و اخلاقي توصيف كرد.
دكتر نوربخش تصريح كرد: «امروزه سازمان‌هاي واقع در هر نقطه از دنيا، سهامداران و ذي‌نفعان آنها آگاهي مناسبي نسبت به مزاياي رفتارهاي اجتماعي پيدا كرده‌اند. هدف مسئوليت اجتماعي كمك به توسعه پايدار است».سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد