جلسه مشترک اعضای شورای صنفی مرکزی با مدیرکل محترم منابع انسانی دانشگاه

جلسه مشترک اعضای شورای صنفی مرکزی با مدیرکل محترم منابع انسانی دانشگاه در 98/04/24 برگزار شد.

در ابتدای جلسه جناب  آقای دکتر حاتمی مدیرکل منابع انسانی دانشگاه تهران ضمن خوش ­آمدگویی به اعضای شورا، در خصوص وظایف اداره کل منابع انسانی توضیحاتی ارائه دادند و گفتند این اداره کل مجری سیاست ­های دانشگاه است که در صورتجلسات هیات رئیسه دانشگاه منعکس می شود. و هیات رئیسه خود را ملزم به پیروی از سیاست­ های هیات امنا می داند. لذا اداره کل منابع انسانی پاسخگوی مواردی است که در جلسات هیات امنا، هیات رئیسه، هیات اجرایی و با توجه به قوانین و آئین نامه ها تصمیم گیری می شود. ایشان تسریع کردند مواردی از آئین نامه که نیاز به بروزرسانی داشته و مورد سوال قرار می ­گیرد و موضوع در کمیسیون دائمی مطرح و سپس به کمیسیون تخصصی ارجاع داده می شود و مصوبه برای هیات امنا آماده می گردد.

وی گفت پیگیری های شورای صنفی می بایست مطابق با آئین نامه های موجود باشد. هرچند برخی موارد در آئین نامه به دلیل کمبود بودجه اجرا نمی شود و برخی به صورت تدریجی انجام می گردد ولی در صورت درخواست شورای صنفی حتما پیگیری لازم انجام می شود. مانند افزایش یارانه بیمه تکمیلی.

سپس مطابق با دستور جلسه موارد زیر مطرح و در خصوص آن بحث و تبادل نظر شد:

1- تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی: برای تبدیل وضعیت باید شناسه کارمندی و شناسه استخدامی از سازمان امور استخدامی اخذ شود. مجوز استخدام در دانشگاه­ها، وابسته به وزارت علوم است که وزارت علوم نیز مجوزهای لازم را از استانداری اخذ می کند. لذا در حال حاضر مجوزی از وزارت علوم صادر نشده است. هرچند هیات امنا دانشگاه با تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی مشکلی ندارد اما به دلیل ضعف در کار کارشناسی در وزارت علوم پیگیری های لازم آنطور که باید و شاید انجام نشده است. اگر تاکنون تبدیل وضعیتی صورت گرفته مربوط به رای 555، سهمیه جانبازان و فرزندان شهید و دارندگان کارنامه ادواری بوده است. برای پوشش این خلأ دانشگاه تصمیم به همسان سازی حقوق نیروهای قراردادی از طریق اعطای پایه و ارتقا رتبه گرفته که به صورت تدریجی در حال اجرا است.

تاکنون پیگیری ها در این خصوص از طرف دانشگاه در وزارت علوم بی نتیجه بوده است لذا پیشنهاد شد اگر کسی از کارمندان توانایی پیگیری موضوع را در وزارت علوم داشته باشد به منابع انسانی دانشگاه معرفی شود تا به همراه کارشناس کارگزینی این موضوع را پیگیری نمایند.

2- شیوه نامه ارتقا: در خصوص نحوه امتیازدهی جهت ارتقا رتبه کارمند بحث و تبادل نظر شد و بازخوردهای بدست آمده از شیوه موجود که در این چند سال اجرا شده است ارائه شد. نکته اصلی در شیوه امتیازدهی عدم تناسب امتیاز برخی از آیتم هاست که بصورت اعداد و ارقام مطرح شد. دکتر حاتمی اظهار داشتند برای اینکه بیش از این ارتقا کارکنان به تعویق نیفتد با شیوه نامه موجود ارتقا کارکنان انجام شد زیرا نمی­شد فرایند را تا تنظیم شیوه نامه جدید متوقف کرد اما ضمن پذیرش اشکالاتی که مطرح شد پیشنهاد دادند شورای صنفی نظرات کارشناسی شده خود را به کمیته ارتقا ارائه کند و نیز جلساتی مشترک در این زمینه برگزار گردد.

3- مدیریت عملکرد کارکنان:

دو مورد مهم در این خصوص وجود دارد:

الف)  شرح وظایف (فرم 101) مشخص نیست و از طرفی از یک توافقنامه به صورت امری و دستوری در آمده  است، بطوری­که شاید مدیر بلافصل شرح وظایفی بیش از آنچه که تعیین شده است در این توافقنامه بگنجاند.

 ب) انتقاد زیادی که همکاران در طبقه بندی A,B,C داشته اند مجدد مطرح شد.

پاسخ دکتر حاتمی این بود که این طرح همچنان در بوته نقد است و فعلاً هیچ اقدام اداری بر روی آن صورت نمی­ گیرد. همچنین زیرساخت بعضی موارد که در این طرح آمده است هنوز آماده نیست بنابراین همچنان در حال بررسی و رفع نواقص است. مجدد پیشنهاد کردند شورای صنفی نظرات کارشناسی ارائه دهند.

4- سختی کار: جداول سختی کار با توجه به فضای کشور و تعاریف سختی هر شغل تنظیم شده است، دانشگاه به این نتیجه رسید که ستون های 4,5 جدول سختی کار که در آیین نامه آمده در دانشگاه مصداق ندارد، دستورالعمل جدید تعیین سختی کار به دانشکده ها ابلاغ شده و از 98/1/1 قابل اجرا است بنابراین سایر پیگیری ها باید از واحد ها صورت گیرد.

در پایان درخواست شد با توجه به اینکه موضوعات دیگری نیز باقی مانده و در این جلسه به دلیل کمبود وقت فرصت بحث در مورد آن فراهم نشد، در اولین فرصت جلسه دیگری نیز برگزار شود.

 سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد