اولین جلسه مشترک شوراهای صنفی کارکنان دانشگاه های وزارت عتف در دانشگاه تهران برگزار گردید.

اولين جلسه مجمع عمومي شوراهاي صنفي كاركنان دانشگاه‌ها، مراكز و مؤسسات وابسته به وزارت علوم تحقيقات و فناوري با حضور چهل و يك دانشگاه روز چهارشنبه هشتم اسفندماه ۱۳۹۷ برگزار گرديد.

نماینده دانشگاههای سراسر کشور

ابتداي جلسه جناب آقاي بهروز عبدالمالكي رئيس كميسيون ارتباطات فرهنگي شوراي صنفي كاركنان دانشگاه تهران و عضو مؤسس مجمع عمومي شوراي صنفي كاركنان دانشگاه‌هاي سراسر كشور ضمن خير مقدم و تبريك روز زن و مادر بمناسبت ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، به بيان و شرح روند تشكيل مجمع عمومي شوراهاي صنفي دانشگاه‌ها در سراسر كشور پرداختند. همچنين با توجه به موضوع گردهمايي مبني بر تبيين نقش كاركنان در رشد و اعتلاي دانشگاه‌ها با تأكيد بر مسئوليت پذيري اجتماعي پس از ارائه مقدمه اي در خصوص موضوع برنامه از سخنران مراسم جناب آقاي دكتر رحمت اله اللهياري مديركل امور دانشجويان و كاركنان شاهد و ايثارگر دانشگاه تهران دعوت نمودند تا در ارتباط با مسئوليت پذيري اجتماعي و نقش كاركنان در سازمان سخنراني نمايند.

در ادامه جناب آقاي دكتر رحمت اله اللهياري مديركل امور دانشجويان و كاركنان شاهد و ايثارگر دانشگاه تهران ضمن تشريح و تبيين نقش كاركنان در رشد و اعتلاي دانشگاه‌ها با تأكيد بر مسئوليت پذيري اجتماعي تعريفي از مسئوليت پذيري به شرح زير بيان كردند:

مي‌توان گفت توانايي بروز خود به عنوان يك عضو داراي حس همكاري، مؤثر و سازنده در گروه يا سازمان؛ مسئوليت پذيري ما را قادر مي سازد مراقب تلاش‌هاي كاري خود باشيم و در راه علايق ديگران و گروه‌هاي سازمان خدمت كنيم كه خارج از حيطه نيازهاي فردي، اهداف و نگراني‌هاي ما قرار دارند. ايشان اشاره كردند: افراد مسئوليت پذير قادرندبراي ديگران و همگام و همراه با آنها كاري را انجام دهند، ديگران را بپذيرند، همگام با وجدان خود حركت نمايند، قوانين اجتماعي را بپذيرند و به آن احترام بگذارند. اين افراد به حساسيت‌هاي مربوط به روابط ميان فردي احترام گذاشته و از استعدادهاي خود در راه صلاح جمع بهره مي گيرند. در مقابل افرادي كه نقصاني در اين شايستگي دارند ممكن است نگرش‌هاي ضد اجتماعي را تصديق كنند، در برابر ديگران آزاردهنده رفتار كنند و پيوسته به دنبال بهره گرفتن از ساير افراد باشند. وي خاطر نشان كرد: مسئوليت پذيري اجتماعي عامل اتصال و پيوند دهنده جوامع و گروه‌هاي اجتماعياست.

در پايان ضمن خير مقدم به مدعوين و مهمانان نشست بيان نمودند: دانشگاه تهران در آستانه ورود به ۸۵ سالگي خود مي‌باشد و بيش از ۵۰ هزار نفر دانشجو دو هزار نفر هيأت علمي و بيش از دو هزار نفر كارمند و كارشناس در درون خود دارد و اين مركز آموزش عالي متعلق به همه ملت ايران است و آرزو كردند نمايندگان محترم دانشگاه‌هاي حاضر در جلسه خاطره خوبي از دانشگاه تهران داشته باشند.

مديركل امور كاركنان و دانشجويان شاهد و ايثارگران دانشگاه تهران از جناب آقاي اصغر عاشري نژاد طراح لوگوي شوراهاي صنفي كارمندان دانشگاه‌هاي سراسر كشور كه طرح ايشان از بين طرح‌هاي ارائه شده به دبيرخانه به عنوان برترين طرح انتخاب شده بود با اهداي لوح و هديه ياد بود تشكر و قدر داني نمودند.

سپس جناب آقاي مهندس حميد رضا نايبي رئيس شوراي صنفي كاركنان گفتند در دانشگاه تهران ستاد ويژه اي با عنوان دانشگاه سبز تشكيل شده است و افق ۱۴۰۴ كمال آفريني، هماهنگي با محيط زيست اجتماعي در دل نماد آموزش عالي كشور تصويب شده است و كاركنان مي‌توانند نقش مؤثري داشته باشند و اميدواريم در آينده نزديك با حضور تك تك كاركنان دانشگاه‌هاي سراسر كشور كنفرانس، همايش و نشست در اين حوزه برگزار نمائيم. و تاكيد كردند خط قرمز شوراي صنفي كاركنان بحث سياسي، جناحي و قياس هيأت علمي با كارمندان است و گفتند درمقام يا جايگاهي بينديشيم كه اثر گذار باشد.

درپايان اساسنامه شوراي صنفي كارمندان دانشگاه‌هاي كشور به رأي گذاشته شد و با اكثريت و قاطعيت آرا به تصويب همه دانشگاه‌هاي حاضر در جلسه رسيد و مقرر شد برگزاري انتخابات هيئت رئيسه مجمع و شواري مركزي صنفي كاركنان دانشگاه‌هاي سراسر كشور در ارديبهشت ماه سال ۱۳۹۸ برگزار گردد.

گزارش تصویر به شرح ذیل

نماینده دانشگاههای سراسر کشور

دانشگاهی

نماینده دانشگاههای سراسر کشور

دانشگاهها

دانشگاهی

دانشگاهی

دانشگاهی

 

گزارش تصویری بیشترhttp://www.utk.ir/gallery.aspx?id=11460سایر مطالب خبری:نظرات کاربران:


نام:
ایمیل:  
متن نظر:
کد امنیتی:
 
   

طراحی و پشتیبانی : نگاهی دیگر
Copyright © 2015 WWW.UTK.IR, All rights reserved
Designed By : ANOTHERVIEW.IR
تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است و متعلق به وبسایت شورای صنفی کارکنان دانشگاه تهران می باشد